08 September 2016

ONE PIECE | OUTFIT


Większość moich ubraniowych zakupów jest dobrze przemyślana, ile razy będę mogła daną rzecz założyć, z czym będę to mogła połączyć, czy naprawdę tego potrzebuje. Ale czasem jest tak, że w najmniej oczekiwanym momencie trafiam na coś, co wiem, że może nie założę dużo razy ale nie jestem w stanie zostawić tego na wieszaku. I tak spacerując po Tesco w poszukiwaniu rzeczy z listy zakupów trafiłam na ten kombinezon na wyprzedaży haha :) Może nie jest to najlepszy outfit na co dzień ale jest to zdecydowanie dobra opcja na jakąś specjalną okazję :)
Lately I've been completing my closet by always giving myself some time to figure out if I will wear it more than once, if I really need it. But sometimes I find something I know I cannot leave on the hanger. And even if I won't wear it a lot I will regret if I don't buy it. So one day on my casual Tesco food shopping I bumped into this jumpsuit on sale haha :) Now, I don't think I would wear it on everyday basis but still it's pretty amaizng piece of clothing I'm glad I own. It will be just perfect for a special occassion :)

F&F jumpsuit | VALENTINO bag 

5 comments:

 1. wyglądasz rewelacyjnie, jak milion dolarów! :)

  ReplyDelete
 2. wow wyglądasz jak milion dolarów;)

  http://fashionmakeup-czarnulaxyz.blogspot.com/

  ReplyDelete
 3. Oddałabym wszystko, żeby wyglądać tak pięknie w takim kombinezonie jak Ty ♥

  ReplyDelete
 4. Wow such a chic and classic piece! Every girl needs a one piece in their wardrobe, an absolute staple and so easy to style for an evening.

  http://sydney-styleblogger.blogspot.com.au/

  ReplyDelete