18 September 2014

Shopping Advice


Ile razy zdarzyło Wam się kupić coś co Wam się bardzo podobało z myślą, że sporo przepłacacie, albo kupić coś ‘na kredyt’? Pewnie nie raz, tak samo jak mi. A przecież na zakupach można sporo oszczędzić, trzeba tylko wiedzieć gdzie szukać rzeczy, za które zapłacimy dużo mniej niż gdy kupujemy je po standardowej cenie. Przykładów w mojej szafie jest wiele, dlatego dziś podzielę się z Wami moimi przemyśleniami na temat oszczędzania.
Od jakiegoś czasu robię sobie listę rzeczy jakie w danym sezonie chciałabym żeby znalazły się w mojej szafie. Większość z nich przekracza moje możliwości finansowe, a nie mam ochoty czekać na przeceny lub wiem, że dana rzecz tańsza już nie będzie. Tutaj z pomocą przychodzą sklepy ze stałymi wyprzedażami jak TK MAXX, gdzie dorwałam moje różowe Vansy z pierwszego zdjęcia za 22 euro, czyli o połowę jak nie więcej taniej niż w sklepie Vansa.
Drugą opcją są zakupy vintage lub na internetowych aukcjach (Allegro, Ebay, Vinted), gdzie można znaleźć mnóstwo perełek z drugiej ręki. Już od 2 lat marzyłam o Disco Pants z American Apparel (drugie zdjęcie), przymierzałam je nawet w sklepie stacjonarnym ale w końcu zrezygnowałam z zakupu z powodu ceny, czego bardzo żałowałam po powrocie do domu, Tak bardzo, że postanowiłam poszukać w internecie i znalazłam nie używane, prawie 4 razy taniej. A różowy płaszcz ze zdjęcia powyżej? Kosztował mnie 7 zł w sh, mogę się tylko domyślać, ile kosztowałby taki w sieciówce.
Która z nas nie sprawdza podczas zakupów internetowych czy nie może trochę zaoszczędzić albo nie czeka na jakieś internetowe okazje? Zakupy 20% taniej albo 2 w cenie 1 są kuszące, również dla mnie. Nie raz sprawdzam czy mogę coś dorwać taniej, tak jak kupując spódnicę ze zdjęcia powyżej, razem z crop topem w ten sam wzór otrzymałam wysyłkę gratis. Gdzie najczęściej sprawdzam okazje? Na tej stronie, nie tylko kiedy szukam ubrań ale także kosmetyków, butów czy książek. Was również zachęcam do oszczędzania na zakupach i wyszukiwaniu okazji, nie trzeba wydawać fortuny żeby dobrze wyglądać, szczególnie jeżeli lubicie podążać za trendami i często wymieniacie swoją garderobę :)

4 comments:

 1. ja też zawsze szukam okazji, często nawiedzam sh, no i oczywiście wyprzedaże, allegro czy ebay - polecam każdemu; )

  ReplyDelete
 2. nice post!

  www.bstylevoyage.blogspot.com
  xx

  ReplyDelete
 3. ja też już zaczęłam robić listę. Szukam często odpowiedników w sh, na vinted czy allegro ;)
  Zaczęłam też odkłądać na inne miejsce rzeczy, które często noszę i inwestuję w takie kroje i kolory ;d

  ReplyDelete