28 May 2011

The dog days are over

Wreszcie weekend, bez bezsensownego biegania w kółko i denerwowania się z byle powodu. Naprawdę długo czekałam na odpoczynek i chwile dla siebie, żeby przeczytać książki, które odkładam od kilku miesięcy z braku czasu. Odcinam się od świata, żeby poczytać 'The Great Gatsby' i 'Uwolnić niedźwiedzie' (do tej książki podchodzę 3 raz z nadzieją, że tym razem uda mi się ją skończyć). Muszę nadrobić pare spraw, zmarnować trochę czasu. Miłego weekendu ;)

P.S. nigdy nie sądziłam, że znajde coś ciekawego w Cropp'ie ;)

♥ ♥ ♥ ♥

Finally, weekend, without running around with no purpose and getting angry. It takes really long time for me to find a while to rest and to read these books I was putting to read for months, because of the lack of time. I'm cutting off myself from everything just to read 'The Great gatsby' and 'Free the bears' (which I'm trying to read 3rd time, hopeing I'll finish it this time). I have to come back to normal life and waste some time. Have a nice weekend ;)
shirt: cropp
shorts: h&m
tights: no name
hat: bershka
wedges: ebay
jewelery: vintage

7 comments:

 1. Przepiękny kapelusz! ;)
  reesh.

  ReplyDelete
 2. genialny kapelusz! chyba sama sobie taki sprawię :D

  ReplyDelete
 3. I love those shorts!!
  and the shirt is cuuute!
  Love this outfit :)


  http://anhourafteryesterday.blogspot.com

  ReplyDelete
 4. Hello! I have just discovered your blog and I like your style and the presentation of your blog. I follow you... If you have time you can go to see my blog and above you will find my links on my facebook page and my page to twitter.

  http://theladyjersey.blogspot.com

  Xoxo

  ReplyDelete
 5. Trochę śmiesznie Twoje chudziutkie nóżki wyglądają w tych wielkich buciorach.

  ReplyDelete
 6. Monika: nic na to nie poradzę niestety ;)

  ReplyDelete
 7. zakochałam się w twojej fantastycznej rudej czuprynie :0

  ReplyDelete